Od ponad roku pracuję w jednoosobowym biurze. Zakład produkcyjny mieści się w innej lokalizacji. Meblowanie własnego biura było proste, bo wiedziałam, co jest najważniejszym dla mnie meblem - dobrze zgadujecie - regulowane biurko, własnej, wtedy prototypowej produkcji. 

Pamiętam, jak było to dziwne na początku - do tej pory korpo-życie,  w każdym tygodniu były jakieś urodziny, imieniny, wyjścia działowe... Zawsze w ciągu dnia przybiegał lub dzwonił ktoś, żeby zejść na kawę, na zebranie, omówić projekt. Kalendarz wymuszał wręcz spotkania, albo chociaż telco czy videokonferencje - biegałam więc do sal konferencyjnych, na eventy, itd.

 

A tu nagle - jesteś sam ze sobą. 

 

Na moim IG: koriazurin, możecie znaleźć trochę przepisów i pomysłów na bezcukrowe czy bezglutenowe, bezlaktozowe jedzenie, kiedy szykowałam się do różnych zawodów i robiłam wagę. 

 

Tu podrzucam coś prostego - a bardzo tortowego, z laktozą i glutenem - chyba, że dostaniecie bezglutenowe biszkopty i budyń :)

 

 

Wykonanie:


1. biszkopty z podwójnym espresso - moczymy i układamy w naczyniu, posypujemy dobrym kakao, 
2. gotujemy budyń i studzimy (np. waniliowy) - nie dodajemy cukru, zamiast może być jogurt grecki
3. do ostudzonego budyniu/jogurtu dodajemy serek Mascarpone i np. olejek migdałowy lub orzechy mielone,

kawałki banana,
4. wykładamy nr 3. na przygotowane biszkopty i posypujemy dużą ilością kakao 👐

 

Wygląda dobrze, smakuje wspaniale i jest szansa, że nie utyjemy za dużo od takich deserów. 💪

 

W pracy #WFH #homeofice łatwiej się zasiedzieć niż w biurze, szczególnie, jeśli mieszka czy pracuje się samodzielnie.

Dlatego dbajcie o siebie i wstawajcie od biurek - nasze biurko z regulacją wysokości czy stół z regulowanym blatem możecie zaprogramować, aby podnosiły się w konkretnych odstępach czasu.

 

Biurko elektrycznie regulowane - sterowane telefonem i stół sterowany aplikacją w telefonie umożliwia Wam zapamiętanie ulubionych pozycji. Nie musicie za każdym razem szukać swojej wysokości -

a jeśli naprawdę nie chce Wam się postać - podnieście je robią sobie herbatkę. Kiedy wracacie do biurka i wymusza ono pozycję stojącą - będziecie mieć więcej energii, a Wasza efektywność będzie dużo wyższa.

 

W ciągu dnia i wieczorem zalecam rozciąganie - aby otworzyć klatkę, którą przykurczamy siedząc z rękoma wyciągniętymi przed siebie.

 

Wspaniałego Dnia! :)

Jednoosobowe biuro - jak utrzymać dobrą sylwetkę

24 marca 2020